Dá sa íl piť a ktorý druh?
Na čo pomáha íl?
Môže byť použitý ako na skrášľovanie (tvárové a vlasové masky), tak aj na liečebné účely. Pripravujú sa z neho aj obklady (zábaly na choré miesta): vodu a íl dobre premiešajte, kým sa nestane homogénnou zmesou. Zmes naneste na bavlnenú tkaninu (napr. gázu) a aplikuje na choré miesto (opuchy, vredy, hnisavé rany) a nechajte pôsobiť 2 - 3 hodiny. Íl musí byť stále vlhký, aby mohol pôsobiť. Ranu pokryte 2 - 3 mm hrubou vrstvou ílovej kaše, a zakryte ju bavlnenou vlhkou látkou (gázou). Obklad sa mení každé 2 - 3 hodiny za nový. Starý sa viac nesmie použiť!
Používa sa pri: ochoreniach zažívacieho traktu, dne, ateroskleróze, diabete, kožných ochoreniach, ochoreniach krvi, pečene, žlčníka, obličiek, katarakty, glaukómu a ďalších chorobách.
Aký je rozdiel medzi jednotlivými druhmi ílov?
Prečo sú v balení mydla AVIA 4 malé mydielka a nie jedno veľké?
Pretože íl je hygroskopický a interaguje s vodou - mydlo sa roztopí/rozpadne. Preto používajte len jedno mydlo a ostatné tri držte na suchom mieste. Používané je lepšie držať ho na špongii, nie v miske na mydlo.
Aký je rozdiel v 4 druhoch šampónov a 4 druhoch sprchových gélov?
Rozdiel je iba vo vôňach.
Prečo moja pleť očervenie po použití masky na mastnú pokožku?
Maska na tvár pre mastnú pleť (výrobok Terravital) obsahuje mentol a gáfor. Niektorí ľudia sú precitlivení na gáfor a mentol, alebo sú na ne alergickí a ich koža po aplikácii sčervenie. No do 15 minút po umytí masky sa upokojí. Preto sa odporúča otestovať masku len na malej časti pokožky tváre alebo ruky, a ak nie je reakcia, možno ju použiť podľa návodu.
Odkiaľ pochádza íl vo výrobkoch AVIA?
Z celého Bulharska, najmä zo severovýchodu a severozápadu.
Konkrétne informácie o jednotlivých produktoch nájdete v našom e-shope v kategórii "ÍLOVÁ KOZMETIKA".
Spracovala: Dagmar, zdroj www.aviacosmetics.com